Intuicyjne sterowanie pompą ciepła Neoheat

Sterowanie za pomocą smartfonu bądź dotykowego panelu

Powietrzna pompa ciepła to element systemu ogrzewania, który zapewnia m.in. maksymalny komfort użytkowników. Pompa ciepła monoblok jest jednym z najwygodniejszych typów ogrzewania, ponieważ nie wymaga stałego nadzoru ani nie generuje żadnych odpadów, które trzeba byłoby usuwać. Dodatkowo można nią bardzo łatwo sterować i programować jej pracę.

Intuicyjna kontrola temperatury i pracy urządzenia.

Ekologiczne pompy ciepła Neoheat wyposażone są w dotykowy panel sterowania, który dysponuje wieloma funkcjami umożliwiającymi kontrolę pracy całego urządzenia. Jedna z opcji, którą posiada taka pompa ciepła powietrzna, pozwala kontrolować zużycie energii, a tym samym wpływa na oszczędność prądu. Brzmi ciekawie? Poczekaj, aż poznasz wszystkie z opcji panelu. Sterownik ma możliwość ustawiania:

  • trybu wakacyjnego, dzięki czemu można zmniejszyć wydajność pracy systemu podczas długiej nieobecności, co zminimalizuje zużycie prądu pompy ciepła;
  • automatycznego przełączania w tryb ogrzewania lub chłodzenia. Pompa ciepła powietrze-woda monoblok działa na podstawie krzywych pogodowych, automatycznie dostosowując temperaturę wody na wylocie na podstawie powietrza z otoczenia. W momencie, gdy temperatura spada na zewnątrz, powietrzna pompa ciepła dostosuje wydajność pracy, by zawsze zapewnić zadaną temperaturę.
    W artykule: „Chłodzenie pompą ciepła w okresie letnim” omówiliśmy dokładniej tę funkcję;
  • komunikatów i poleceń wyświetlanych w języku polskim, co zapewnia wszystkim użytkownikom maksymalny komfort, a wciąż nie jest standardem w pompach ciepła do ogrzewania domu.

Sterowanie Wi-FI pomp ciepła

W modelach pomp ciepła Neoheat EKO II, Neoheat EKO II Plus, Neoheat MONO sterowanie Wi-Fi stanowi standardową opcję wyposażenia. Wbudowany moduł do zdalnej komunikacji umożliwia stały dostęp do zarządzania pompą ciepła z poziomu komputera czy smartfonu. Po zalogowaniu na dedykowanej witrynie internetowej użytkownik zyskuje dostęp do właściwych parametrów.

Pompa ciepła monoblok wewnętrzna od Neoheat może stanowić tym samym część inteligentnego domu. Ustawianie temperatury w pomieszczeniach jeszcze nigdy nie było tak łatwe! Dzięki modułowi możemy sterować wszystkimi funkcjami z naszego mobilnego urządzenia z każdego miejsca.

Ogromną zaletą ekologicznych pomp ciepła Neoheat jest możliwość ich zdalnego sterowania za pomocą serwera. Oznacza to, że w razie problemów nastawą urządzenia może kierować pracownik naszej firmy, nie wychodząc z biura. Dużym udogodnieniem jest zarządzenie pompą ciepła typu powietrze-woda za pomocą smartfonu, tabletu lub komputera.

Jeśli pompa ciepła typu powietrze-woda wzbudziła Twoje zainteresowanie, co powiesz na dofinansowanie zakupu pompy ciepła dla nowych i już istniejących domów? Dowiedz się więcej m.in. o tym, ile prądu zużywa pompa ciepła – zapraszamy do naszej strefy wiedzy.