Pompa ciepła – koszty i funkcje

Dlaczego pompa ciepła Neoheat?

Wybór systemu ogrzewania nie jest łatwy, niezależnie od tego, czy dom jest w fazie projektu, czy też chcemy zmienić obecny sposób ogrzewania. Rynek oferuje nam różne metody dostarczania ciepła do domu, wśród nich: piece węglowe, na ekogroszek, kotły olejowe, czy instalacje gazowe. Najnowocześniejszym i najwydatniejszym rozwiązaniem do ogrzania domu jest powietrzna pompa ciepła, która może być wykorzystywana jako główne lub dodatkowe źródło ciepła. Urządzenie pozyskuje energię z atmosfery i przekazuje ją do wody w układzie grzewczym. Warto również zaznaczyć, że pompa ciepła powietrzna w starym domu sprawdzi się prawie tak doskonale, jak i w nowym.

Wielofunkcyjność pomp ciepła Neoheat

Powietrzna pompa ciepła jest instalowana w celu ogrzania domu, ale jej funkcje zostały dostosowane również do innych potrzeb użytkowników. Pompa ciepła powietrze-woda Neoheat może mieć wiele zastosowań, a jej wykorzystanie może odbywać się na kilka sposobów. Urządzenie zapewnia kompletne ogrzewanie domu bądź może stanowić uzupełnienie układu grzewczego, dając wybór użytkownikowi, w jaki sposób ciepło ma być dostarczane do pomieszczeń (ogrzewanie podłogowe, grzejniki, klimakonwektory). Dodatkowo istnieje możliwość włączenia w układ grzewczy domu kilku wymienników w różnych kombinacjach (np. ogrzewanie podłogowe i grzejniki albo grzejniki i klimakonwektory), także przy ustawieniu innych temperatur na każdym z nich. Pompa ciepła typu powietrze-woda Neoheat może być także świetnym rozwiązaniem dla podgrzewania wody użytkowej, które odbywa się przy bardzo korzystnych warunkach roboczych. Pompy ciepła do ogrzewania wody, do wytworzenia od 3 do 5 kW energii grzewczej wymagają zaledwie 1 kW energii elektrycznej. Podgrzewanie wody użytkowej za pomocą pompy ciepła Neoheat wiąże się również z wieloma innymi zaletami. Pompa ma specjalną funkcję eliminowania groźnych bakterii legionelli, podnosząc temperaturę wody do 60°C za pomocą grzałek elektrycznych. Dzięki wykorzystaniu zaworu 4-drogowego pompa ciepła Neoheat może służyć jako urządzenie chłodzące w upalne dni, co oznacza, że jest alternatywą dla klimatyzatorów, których instalacja wymagałaby stworzenia dodatkowego układu.

Komfort i ekologia

Kompaktowa konstrukcja i design pompy ciepła Neoheat sprawiają, że urządzenie idealnie wpasuje się w każdą przestrzeń. Zależnie od preferencji i możliwości użytkownika może ona znajdować się w pomieszczeniu gospodarczym bądź w miejscu przebywania ludzi. Pompę ciepła powietrzną cechuje bardzo cicha praca, więc nie zakłóca ona domowego spokoju. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą wbudowanego intuicyjnego dużego wyświetlacza, dzięki któremu można zmienić ustawienia temperatury, rozplanować okres grzania/chłodzenia przy pomocy programatora tygodniowego, a także zmieniać tryby pracy (np. grzanie, chłodzenie, ciepła woda). Sterownik ma kolorowy, dotykowy wyświetlacz, co sprzyja łatwej obsłudze. Nowoczesna technologia daję możliwość komunikowania się z urządzeniem poprzez sieć Wi-Fi bądź zdalne sterowanie. Dzięki tej dodatkowej opcji sterowanie może odbywać się przy pomocy smartfonu bądź tabletu z każdego miejsca, nawet wtedy, kiedy użytkownik przebywa poza domem.

Pompa ciepła Neoheat to ekologiczne ogrzewanie domu. W porównaniu z innymi systemami jej działanie nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska, nie produkuje również odpadów, jak to ma miejsce w tradycyjnych układach grzewczych. Ekologiczna pompa ciepła nie wymaga także ciągłego nadzoru ani sprzątania. Istotne jest, aby pamiętać o systematycznym serwisie, który zapewni bezawaryjną pracę urządzenia.

Ekologiczna pompa ciepła i fotowoltaika to przyszłość ogrzewnictwa. Świat powoli zmierza do całkowitego wycofania metod tradycyjnego dostarczania ciepła. Urządzenie może kontrolować drugie źródło ciepła tj. kolektory słoneczne, co jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale i korzystne pod względem ekonomicznym – pompa ciepła zużycie prądu ma naprawdę niewielkie. Decyzja zakupowa może być również poparta możliwością dofinansowania. Jako urządzenie ekologiczne kwalifikuje się bowiem do uczestnictwa w wielu programach. Dofinansowanie na pompę ciepła można uzyskać m.in. z „Czystego Powietrza”.

Ministerstwo Środowiska uruchomiło program „Czyste Powietrze”, dzięki któremu istnieje możliwość uzyskania aż 18 000 zł dofinansowania. Celem projektu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery.

Firma Iglotech pomaga w załatwieniu wszelkich formalności, wystarczy, że skontaktujesz się z nami i wypełnisz wniosek (Więcej o dopłatach do pomp ciepła).

Zużycie prądu – pompa ciepła Neoheat

Eksploatacja pompy ciepła Neoheat jest korzystna również z uwagi na koszty konsumpcji. Zużycie energii jest dużo niższe niż w przypadku kotłów olejowych, gazowych czy węglowych. Zdecydowanie mniejsze są także nakłady przeznaczone na obsługę tego urządzenia. W przypadku zainwestowania w pompę ciepła odchodzą koszty budowy komina czy przyłącza gazowego.

Rewolucyjne rozwiązania zastosowane w ekologicznej pompie ciepła Neoheat sprawiają, że jest ona coraz częściej wykorzystywana jako główne źródło ogrzewania w nowych domach jednorodzinnych. Zmniejsza się również koszt zakupu tego urządzenia. Budowa nowego domu, czy przebudowa instalacji z wykorzystaniem pompy ciepła jest więc bardzo opłacalna.

W artykule: „ile prądu zużywa pompa ciepła?” przedstawiamy szczegółowe informacje na ten temat.