Korzyści dla domu wyposażonego w pompę ciepła

Pompy ciepła to coraz bardziej popularny system ogrzewania w naszym kraju. Dzieje się tak z uwagi na większą dostępność urządzeń, niskie koszty eksploatacyjne i możliwości dofinansowania inwestycji. Instalacja tego urządzenia grzewczego dedykowana jest zarówno do nowych budynków, jak i tych wieloletnich. Wybór wydajności pompy będzie zależny głównie od powierzchni budynku i jego ocieplenia. Patrząc na zmieniającą się rzeczywistość, problem globalnego ocieplenia klimatu, nowe wytyczne dotyczące budownictwa i możliwości uzyskania dofinansowania, decyzja o wyborze odpowiedniego ogrzewania jest bardzo ważna.

Jak działa powietrzna pompa ciepła?

Pompy ciepła Neoheat pozyskują energię z powietrza. Dzięki procesowi przemiany termodynamicznej urządzenia z 1 kW energii elektrycznej wytwarzają od 3 do 5 kW energii cieplnej niezbędnej do ogrzania domu i C.W.U. Pompa ciepła wykorzystuje prąd do napędu sprężarki w przeciwieństwie do pieców elektrycznych, u których do wytworzenia 1 kW energii cieplnej potrzeba 1 kW energii elektrycznej. Pompa powietrzna nie wymaga budowy dolnego źródła ciepła, a więc inwestycja nie wymaga posiadania odpowiednio dużej działki czy dostępu do nadających się do wykorzystania wód, co znacznie zmniejsza koszty inwestycyjne. Urządzenie składa się z dwóch jednostek. Agregat umieszczany na zewnątrz budynku i jednostka wewnętrzna, która znajduje się w jego środku. Połączone są ze sobą przewodami, które przewodzą czynnik chłodniczy.

Nowoczesny dom jednorodzinny

Pompy ciepła to korzyści przez cały rok

Dom ogrzewany pompą ciepła to korzyści przez cały rok. Pompa ciepła zapewnia ogrzewanie, dostarczając ciepło w sposób preferowany przez użytkownika. W tym systemie układ grzewczy pozwala na zastosowanie kilku różnych odbiorników (np. ogrzewanie podłogowe i grzejniki albo grzejniki i klimakonwektory), z opcją ustawienia odrębnych temperatur na każdym z nich. Pompa ciepła służy także do podgrzewania wody użytkowej, przy bardzo korzystnych warunkach roboczych. W ofercie Iglotech znajdują się pompy z wbudowanymi zbiornikami, a także zbiorniki kompatybilne z urządzeniami. W urządzeniach wykorzystano zawory 4-drogowe.

Dodatkowym atutem pompy ciepła Neoheat jest opcja chłodzenia w upalne dni, co oznacza, że z powodzeniem urządzenie zastąpi klimatyzację, której instalacja wymagałaby stworzenia dodatkowego układu.

Dlaczego pompa ciepła?

Wybierając system ogrzewania budynku powinno się zwrócić uwagę nie tylko na koszty inwestycyjne. Ogrzewanie domu to istotna sprawa i będzie nam służyć przez lata, a więc przed zakupem należy dokładnie przeanalizować zalety i wady urządzenia, a także sprawdzić efektywność, aby ograniczyć koszty eksploatacyjne.

Podejmując właściwą decyzję w zakresie ogrzewania nieruchomości, możesz zapobiec częstym naprawom i wymianom instalacji, niskiej wydajności i wysokim kosztom eksploatacji.

Wybierz nowoczesne, wygodne i tanie ogrzewanie. Ciesz się komfortem termicznym przez cały rok.

Zalety Pomp Ciepła:

 • Kompaktowa budowa pompy ciepła Neoheat sprawia, że urządzenie nie wymaga stworzenia dedykowanego miejsca instalacji (kotłowni) i przestrzeni na przechowywanie surowca tj. węgiel czy ekogroszek.
 • W przypadku budowy domu należy odliczyć koszty stworzenia komina, którą potrafią wynieść nawet 6 000 zł. Komin w przypadku instalacji pompy ciepła jest zbędny.
 • Obsługa pomp ciepła wymaga tylko nastawienia preferowanej temperatury. Użytkownik oszczędza czas i energię, ponieważ nie musi doglądać urządzenia, czy uzupełniać surowiec. Wybierz nowoczesne, wygodne i tanie ogrzewanie. Ciesz się komfortem termicznym przez cały rok. Sprawdź wydajne i ekologiczne pompy ciepła
  z naszej oferty!
 • Brak zanieczyszczeń, które są skutkiem użytkowania tradycyjnego ogrzewania budynku. Pompy ciepła nie generują nieprzyjemnego i niekorzystnego dla zdrowia dymu, który wynika z procesu spalania.
 • Pompa ciepła pozyskuje energię z powietrza, a więc korzysta z darmowego źródła, co sprawia, że koszty ogrzewania są bardzo niskie, a przy wykorzystaniu fotowoltaiki mogąwynosić nawet 0 zł.
 • Pompa ciepła może służyć przez cały rok. Ogrzewa, podgrzewa wodę użytkową, a także może chłodzić w upalne dni.
 • Na rozwiązania ekologiczne przysługują dofinansowania. Obecnie dotacja oferowana przez samorządy to Czyste Powietrze.
 • Sterowanie proste i przejrzyste dzięki dotykowemu sterownikowi. Kontrola temperatury w domu może odbywać się za pomocą Wi-Fi.
 • Ogranicza ilość szkodliwych substancji w atmosferze.

Gdzie uzyskać dofinansowanie na pompę ciepła?

Pompy ciepła Neoheat spełniają wysokie wymagania rządowych programów „Czyste Powietrze”. Program ten dedykowany jest dla wszystkich, którzy chcą wymienić nieefektywne ogrzewanie. Wysokość dofinansowania zależna jest od zarobków. Beneficjenci zostali podzieleni na dwie grupy. Zarówno jedna, jak i druga grupa może uzyskać dofinansowanie na ten sam cel: wymiana starego pieca, zakup i montaż pomp ciepła, docieplenie budynku i inne wymienione w regulaminie dostępnym na stronie WFOŚiGW.

Inwestorzy, których dochód nie przekracza 100 000 zł rocznie (liczony jest bez przeliczenia na członka gospodarstwa) mogą liczyć na dofinansowanie w maksymalnej wysokości 9 000 zł w przypadku zakupu pomp ciepła powietrze/woda. Beneficjenci z przysługującym dofinansowaniem o podwyższonym poziomie mogą liczyć na maksymalną kwotę dotacji nawet 18 000 zł dla zakupu pomp. Inwestorzy, których dochód nie przekracza 100 000 zł rocznie (liczony jest bez przeliczenia na członka gospodarstwa) mogą liczyć na dofinansowanie w maksymalnej wysokości 9 000 zł w przypadku zakupu pomp ciepła powietrze/woda. Beneficjenci z przysługującym dofinansowaniem o podwyższonym poziomie mogą liczyć na maksymalną kwotę dotacji nawet 18 000 zł dla zakupu pomp.

Program Czyste Powietrze Logotyp

Jak skorzystać z dofinansowania na wydajną pompę ciepła w ramach programu „Czyste powietrze”?

To prostsze niż myślisz! Wystarczą tylko te 3 kroki:

 1. Zapoznaj się z warunkami dofinansowania i zbierz wymagane dokumenty.
 2. Wypełnij wniosek o dofinansowanie i prześlij go do WFOŚiGW (elektronicznie, listownie lub osobiście).
 3. Zamontuj pompę ciepła i złóż wniosek o wypłatę środków, dołączając do niego faktury i inne niezbędne dokumenty.
Środki zostaną wypłacone w terminie 30 dni od rozpatrzenia wniosku o płatność.

W maju 2020 roku nastąpiły zmiany w programie, które przyniosły korzyści w kwestii przyspieszenia wypłat i uproszczenia procesu składania wniosków.

Inwestorzy, których dochód nie przekracza 100 000 zł rocznie (liczony jest bez przeliczenia na członka gospodarstwa) mogą liczyć na dofinansowanie w maksymalnej wysokości 9 000 zł w przypadku zakupu pomp ciepła powietrze/woda. Beneficjenci z przysługującym dofinansowaniem o podwyższonym poziomie mogą liczyć na maksymalną kwotę dotacji nawet 18 000 zł dla zakupu pomp. Inwestorzy, których dochód nie przekracza 100 000 zł rocznie (liczony jest bez przeliczenia na członka gospodarstwa) mogą liczyć na dofinansowanie w maksymalnej wysokości 9 000 zł w przypadku zakupu pomp ciepła powietrze/woda. Beneficjenci z przysługującym dofinansowaniem o podwyższonym poziomie mogą liczyć na maksymalną kwotę dotacji nawet 18 000 zł dla zakupu pomp.

Jak sterować pompą ciepła?

Nowoczesne pompy ciepła wyróżniają się łatwą, przystępną obsługą, niewymagającą specjalistycznej wiedzy z zakresu energetyki. Są one przyjazne osobom starszym, ponieważ nie wymagają przenoszenia i dostarczania do urządzenia ciężkiego surowca, w przeciwieństwie do różnego typu kotłów. To nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale także sił witalnych.

Z uwagi na możliwość połączenia się z pompą za pomocą sieci bezprzewodowej, regulacja temperatury jest dostępna nie tylko z poziomu samej pompy, ale też urządzenia bezprzewodowego. Dzięki temu można zadbać o swój komfort termiczny z dowolnego miejsca w domu, szybko i wygodnie.

Jaka pompa ciepła?

Aby odpowiednio dobrać pompę ciepła, trzeba wyliczyć zysk ciepła dla swojego budynku. Tego typu obliczenia może wykonać między innymi instalator bądź architekt w trakcie projektowania całej inwestycji.

Jedne z najważniejszych danych to: 

 • powierzchnia budynku,
 • izolacja domu,
 • z jakich materiałów budowlanych jest budynek i z jakiego roku.

W ofercie Iglotech znajdują się pompy ciepła o różnej:

 • wydajności,
 • funkcjonalności,
 • z wbudowanym zbiornikiem bądź bez niego.

Budowa nowego domu, czy przebudowa instalacji z wykorzystaniem pompy ciepła jest bardzo opłacalnaPompa ciepła Neoheat została nagrodzona Liderem Instalacji w kategorii: Odnawialne Źródła Energii. Organizatorzy docenili jej innowacyjność, energooszczędność i konstrukcję. Popularność marki Neoheat rośnie z roku na rok, a więcej o jej użytkowaniu można dowiedzieć się z filmu z realizacji:

Czy pompa ciepła jest ekologicznym rozwiązaniem?

Pompa ciepła to rozwiązanie na miarę XXI wieku, odpowiadające na współczesne potrzeby i obawy. Wyjątkowa konstrukcja i sposób wytwarzania ciepła, niewymagający spalania jakiegokolwiek surowca, wiąże się nie tylko z brakiem sadzy czy popiołu, ale też niewielką emisją CO2.

Średnia emisja CO2 przez pompę ciepła jest niższa niż w przypadku takich rozwiązań, jak:
 • kocioł węglowy,
 • kocioł elektryczny,
 • kocioł gazowy,
 • kocioł na biomasę i węgiel.

Jednocześnie jest to bardzo przyszłościowa forma ogrzewania budynku, z uwagi na coraz większy nacisk, jaki kładzie się na korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

Pompa ciepła do ogrzewania nieruchomości (a także podgrzewania wody użytkowej) wykorzystuje energię elektryczną, którą można pozyskać w sposób przyjazny środowisku naturalnemu, na przykład za pomocą instalacji fotowoltaicznej.

Warto wiedzieć, że na tego typu inwestycje, podobnie, jak na pompę ciepła, również przyznawane są dofinansowania. Pompa ciepła, wykorzystująca darmową energię pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych, jest nie tylko ekologiczna, ale również korzystna – pozwala na ograniczenie kosztów ogrzewania nawet do zera.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Klientów

Czy pompa ciepła może zostać wykorzystana tylko w nowych budynkach?

Pompa ciepła to doskonały sposób na ogrzanie nowego budynku, ale nie tylko. Można z powodzeniem przebudować istniejącą instalację w danym budynku, wykorzystując w niej pompę ciepła. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, a także unowocześnienie i usprawnienie systemu ogrzewania w nieruchomości.

Jak duże może być dofinansowanie na pompę ciepła?

Wysokość dofinansowania na zakup pomp ciepła w ramach programu „Czyste powietrze” może wynieść nawet 18 000 złotych. Maksymalna kwota dotacji zależy między innymi od dochodów wnioskodawcy. Dzięki dofinansowaniu możliwe jest znaczne zmniejszenie kosztów inwestycji, a skorzystanie z programu jest obecnie znacznie prostsze i szybsze niż w jego pierwotnej wersji.

️Czy z pompy ciepła można korzystać przez cały rok?

Pompa ciepła zapewnia mieszkańcom ciepłą wodę niezależnie od pory roku, a dodatkowo gwarantuje również komfort cieplny. W zimę, wiosnę i jesień oznacza to ogrzewanie pomieszczeń, a w lato ich chłodzenie. Wysoka wydajność nowoczesnych pomp, w połączeniu z łatwym sterowaniem, pozwala uzyskać optymalne rezultaty niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Nie ma więc mowy o inwestowaniu w sprzęt, który przez część roku będzie nieużywany.