Pompy ciepła Neoheat na Liście ZUM

Pompy ciepła z oferty Neoheat spełniają wszystkie rygorystyczne warunki techniczne najpopularniejszego w Polsce programu dofinansowań Czyste Powietrze ! Po ponownej weryfikacji w związku z zaostrzeniem przepisów, potwierdzone raportami z badań. Dzięki czemu nasze urządzenia znajdują się na Liście Zielonych Urządzeń i Materiałów (Lista ZUM) – jedynej oficjalnej bazie urządzeń spełniających wymogi programu dofinansowań.

Czyste Powietrze - Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów

Lista ZUM to baza urządzeń stworzona przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej czyli programu dofinansowań do termomodernizacji budynków jednorodzinnych będąca zestawieniem zweryfikowanych urządzeń grzewczych spełniających warunki techniczne programu dofinansowań Czyste Powietrze

Wszystkie pompy ciepła figurujące na liście ZUM muszą spełniać rygorystyczne wymogi programu dotyczące jakości, efektywności energetycznej, oraz niskim poziomem emisji zanieczyszczeń, potwierdzone badaniami wykonanymi w akredytowanych laboratoriach zlokalizowanych na terenie Unii Europejskiej lub EFTA (Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu).Przeprowadzone badania w pełni potwierdzać parametry zawarte w karcie produktu oraz etykiecie energetycznej pompy ciepła

Program Czyste Powietrze - dofinansowanie na pompę ciepła

14 czerwca 2024 roku weszły w życie nowe zapisy regulaminu Czystego Powietrza. Jeśli chcemy uzyskać fundusze na wymianę źródła ciepła w swoim domu, urządzenie grzewcze musimy wybrać z listy ZUM. Każdy kto chciałby kupić pompę ciepła, a przy okazji skorzystać z dofinansowania powinien wejść na Listę ZUM gdzie zyskają wgląd do dokładnych parametrów urządzenia oraz dokumentów, takich jak: etykiety energetyczne, karty produktu, dokumentacji technicznej. Dzięki temu zainteresowane osoby  mają możliwość pozyskania szczegółowych informacji o produkcie.

Czyste Powietrze jest programem dofinansowań do termomodernizacji budynków jednorodzinnych, w tym zakupu i montażu pomp ciepła. Przewiduje się, że program będzie obowiązywał do 2029 r., a kwota, która jest przeznaczona na jego realizację przekracza 60 mld zł. Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę starych źródeł ciepła na nowoczesne docelowe urządzenia. Program Czyste Powietrze ma za zadanie zmniejszyć, a z czasem wyeliminować emisję pyłów oraz zanieczyszczeń, które trafiają do atmosfery.

Więcej o programie Czyste Powietrze

Dofinansowanie na pompę ciepła

Kwoty, o które możesz ubiegać się w programie “Czyste Powietrze” zależą od dochodu.

POZIOM NAJWYŻSZY: Przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty: 1090 zł w gospodarstwie wieloosobowym, 1526 zł w gospodarstwie jednoosobowym. Maksymalna kwota dofinansowania: do 135.000 zł w zależności od dochodów i poziomu dofinansowania.

POZIOM PODWYŻSZONY:  Przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty:  1894 zł w gospodarstwie wieloosobowym,  2651 zł w gospodarstwie jednoosobowym. Maksymalna kwota dofinansowania do 99.000 zł dla przedsięwzięcia z kompleksową termomodernizacją

POZIOM PODSTAWOWY: Twój dochód roczny nie przekracza kwoty 135 000 zł. Maksymalna kwota dofinansowania: do 66.000 zł dla przedsięwzięcia z kompleksową termomodernizacją

Aby dowiedzieć się więcej jak skorzystać z dofinansowania pobierz Przewodnik po dofinansowaniach

Wybierz pompę ciepła do Twojego domu: EKO II, EKO II Plus, Eko MONO

Obliczanie kosztów energii

Pompy ciepła Neoheat na Liście ZUM - korzyści

Na pompy ciepła Neoheat  można uzyskać do 35 200 zł przy najwyższym oraz do  19 400 zł dotacji przy podstawowym poziomie dofinansowania,!

Lista ZUM jest pomocna nie tylko dla indywidualnych inwestorów oraz  właścicieli domów, ale również dla instalatorów oraz firm budowlanych, które mogą rekomendować certyfikowane rozwiązania swoim klientom. Korzystanie z listy ZUM, daje pewność, że wybieramy produkty, które są bezpieczne, efektywne i ekologiczne.

Wszystkie urządzenia Neoheat można wyszukać na oficjalnej stronie Listy Zielonych Urządzeń i Materiałów: https://lista-zum.ios.edu.pl/.

Pompy ciepła Neoheat spełniają wszystkie warunki programu Czystego Powietrza dzięki wysokim współczynnikom efektywności. Są to urządzenia, które nie tylko ogrzewają dom, ale mogą również chłodzić oraz podgrzewać wodę użytkową. Ogromnym atutem pomp ciepła Neoheat jest również to, że ich eksploatacja jest o wiele tańsza od alternatywnych sposobów ogrzewania budynków! To idealne rozwiązanie do każdego domu. Są szybkie w montażu, bezawaryjne oraz bezproblemowe w użytkowaniu i w konkurencyjnej cenie. To właściwe rozwiązanie dla Użytkowników, którzy jednocześnie chcą zadbać o środowisko naturalne. Zainwestuj w przyszłość swojego domu i skorzystaj z dostępnych dotacji, aby cieszyć się niższymi rachunkami za energię

Dystrybutorem marki Neoheat jest polska hurtownia klimatyzacyjna i wentylacyjna Iglotech z Kwidzyna. Przedsiębiorstwo z bardzo długą tradycją które działa nieprzerwanie już od kilkudziesięciu lat. Nieustannie rozwijając obszary swojej działalności, czego świetnym przykładem jest właśnie marka Neoheat. Ugruntowana, pewna pozycja rynkowa pozwala na budowanie, a następnie wdrażanie długoterminowych strategii rozwoju.

Po więcej informacji na temat oferty Iglotech zapraszamy na stronę internetową hurtowni.

pompy ciepla Neoheat na liscie zum