Neoheat POOL – ekonomiczna pompa ciepła do basenu

Jeżeli szukasz skutecznego i nowoczesnego sposobu na podgrzewanie lub chłodzenie wody w basenie, pompa ciepła Neoheat POOL na pewno Cię zainteresuje.

Lata w Polsce są coraz bardziej upalne. Wielu miłośników kąpieli relaksacyjnych decyduje się więc na zakup przydomowych basenów. Dzięki nim mogą przyjemnie spędzić najbardziej gorące dni w roku. Zanim jednak zdecydujemy się na taką inwestycję, warto dobrać odpowiedni, bezawaryjny sprzęt, któremu będziemy mogli zaufać. Pompa ciepła Neoheat POOL jak najbardziej spełni te wymagania.

Podłączenie pompy ciepła do basenu – prosta instalacja i wygodna obsługa

Osoby niemające wcześniej styczności z tego typu urządzeniami, często obawiają się różnych problemów przy montażu. W tym przypadku to nieuzasadnione. Neoheat POOL podłącza się bezpośrednio do obiegu wody, na zewnątrz w niewielkiej odległości od basenu, a cały proces instalacji jest nieskomplikowany. Ze względu na konstrukcję monoblokową montaż jest naprawdę prosty, bezpieczny i szybki.

Kompaktowa konstrukcja jest podwójną zaletą. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze – łatwo i szybko schowamy ją po sezonie, gdy nie będzie nam potrzebna. Za sprawą przemyślanej budowy nie stanowi to żadnego problemu i zajmie maksymalnie kilkanaście minut.

Obsługa pompy ciepła odbywa się za pośrednictwem czytelnego i intuicyjnego sterownika przewodowego wyposażonego w wyświetlacz LCD. Użytkowanie go jest niezwykle proste i praktycznie całkowicie zautomatyzowane, co na pewno docenią osoby o mocno ograniczonym czasie.

Szerokie możliwości zastosowania pompy ciepła do basenu

Model Neoheat POOL może skutecznie funkcjonować niemal w każdych warunkach. Została zaprojektowana do działania w temperaturach od -7 do 43°C. Z powodzeniem grzeje, jak i chłodzi wodę – zależnie od potrzeb użytkownika. Ogromnym atutem produktu jest także zastosowany w nim skraplacz – urządzenie jest odporne zarówno na wodę chlorowaną, jak i soloną. Te wszystkie zalety czynią z Neoheat POOL sprzęt niezwykle uniwersalny. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba utrzymać stałą temperaturę wody. Czyni go to atrakcyjnym nie tylko dla posiadaczy przydomowych basenów rekreacyjnych, ale także np. dla osób hodujących ryby.

Jaką moc pompy do basenu wybrać?

Podczas wyboru modelu Neoheat POOL odpowiadającego naszym wymaganiom, przede wszystkim należy się kierować powierzchnią posiadanego basenu. Tylko odpowiednio dobrany wariant będzie w stu procentach wykonywać swoje zadanie. Pompa ciepła 5 kW sprawdzi się przy obiektach o wymiarach 30-45 m3. Odpowiednik dysponujący mocą 7 kW dedykowany jest basenom 40-50 m3, a najmocniejszy – 9 kW – 45-65 m3. W razie jakichkolwiek wątpliwości – certyfikowany dystrybutor pomoże dostosować moc pompy basenowej do indywidualnych potrzeb.

Rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne

Za inwestycją w pompę ciepła powietrze/woda przemawiają jeszcze dwie kwestie, dla wielu najistotniejsze – ekonomia i ekologia. Cena urządzenia jest bardzo konkurencyjna, a podgrzewanie wody tą metodą znacznie tańsze niż przy pomocy różnego rodzaju grzałek czy innych, bardziej archaicznych sposobów. Współczynnik wydajności (COP) Neoheat POOL w wariancie 5 kW wynosi min. ok. 4.0, a przy najbardziej sprzyjających warunkach nawet prawie 13.0.

Co to jest współczynnik COP? Określa on stosunek pobranej energii elektrycznej do energii wytworzonej przez pompę. Im wyższa wartość – tym więcej ciepła udało się uzyskać przy mniejszym poborze prądu.

Z kolei osoby mające na uwadze troskę o Ziemię, również powinny mieć powód do zadowolenia. Pompa ciepła Neoheat POOL wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który jest znacznie lepszy dla środowiska naturalnego niż wciąż jeszcze używany R410A. Ponadto R32 osiąga wyższą o ok. 10% efektywność i jest mniej łatwopalny, a tym samym bezpieczniejszy. Dodatkowo koszty jego serwisowania są niższe niż w przypadku czynnika chłodniczego R410A.

Na zakończenie warto też wspomnieć, że pompa ciepła do basenu Neoheat POOL jest w pełni kompatybilna z instalacjami fotowoltaicznymi. Takie połączenie potrafi zapewnić naprawdę ogromną energooszczędność i drastycznie obniżyć rachunki. Jeśli więc planujesz uczynić swój dom niezwykle wydajnym, a do tego tanim w eksploatacji i niemal w pełni ekologicznym – wybór jest prosty!