NEOHEAT EKO MONO R290 8

Pompa ciepła Eko MONO R290 dzięki zastosowaniu ekologicznego czynnika chłodniczego R290, stała się pionierem w dziedzinie ekologii. Czynnik ten jest bezwonny i bezbarwny, występuje naturalnie w przyrodzie – bez ingerencji człowieka – dzięki czemu posiada doskonałe właściwości termodynamiczne, nie wpływa negatywnie na ocieplenie klimatu lub ochronę warstwy ozonowej. Eko MONO R290 to pompa ciepła typu monoblok z hydroboxem. Jednostka zewnętrza została doposażona w kompaktowy hydrobox, który zawiera w sobie wszystkie niezbędne elementy hydrauliczne: zawór trójdrogowy do rozdziału ciepła pomiędzy centralne ogrzewanie CO i CWU, grzałkę elektryczną do wsparcia urządzenia przy skrajnie niskich temperaturach, pompę obiegową do dystrybucji wody, sterownik z przyłączeniami elektrycznymi oraz zawór bezpieczeństwa pilnujący ciśnienia wody w instalacji i zawór odpowietrzający. Hydrobox zapewnia oszczędność miejsca, łatwy montaż i prostą konserwację. A dodatkowo stanowi kompletne wyposażenie instalacji z pompą ciepła. Dodatkowo pompa ciepła została wyposażona w intuicyjny sterownik oraz doposażono w moduł do komunikacji przez Internet. Dzięki zastosowaniu czynnika R290, urządzenia pracują ciszej o ponad 10 dB w porównaniu do jednostek typu Split.

ZAPYTAJ O PRODUKT
Powietrzna Pompa Ciepła EKO MONO R290 8:
  • Wbudowana inwerterowa pompa obiegowa Wilo
  • Wbudowana sekwencyjna grzałka 6 kW
  • Zawór bezpieczeństwa 2,5 bar
  • Wbudowany zawór trójdrogowy do rozdziału CWU i CO
  • Sprężarka Highly
  • Zawór rozprężny Carel
  • Wymiennik GEA/SWEP
  • Sterowanie Copeland
  • Opcja trybu wakacyjnego, cichego oraz trybu nocnego

3 funkcje w 1 urządzeniu!

Pompa ciepła stanowi wydajny system ogrzewania budynku, nawet w okresie zimowym, gdy temperatura spada do -25°C. Dodatkowo przez cały rok służy do podgrzewania wody użytkowej, a w okresie letnim chłodzi pomieszczenia. Urządzenie w dużym stopniu przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji budynku, jak i kosztów konserwacji systemu grzewczego.

Niskie koszty ogrzewania i CWU

Grzejniki
klimakonwektory
ogrzewanie podłogowe

Dostosowane do pracy z różnymi odbiornikami ciepła

Pompa ciepła Monoblok EKO MONO R290 może pracować z różnymi odbiornikami ciepła – grzejnikami, klimakonwektorami, a przede wszystkim z ogrzewaniem podłogowym. Ma możliwość kontroli dwóch obiegów ciepła np. ogrzewania podłogowego i tradycyjnego grzejnikowego, przy jednoczesnym precyzyjnym wysterowaniu temperatury osobno dla każdego z obiegów.

Sterowanie Wi-Fi w standardzie

W pompach ciepła  Neoheat zastosowano wiele rozwiązań, by zapewnić maksymalny komfort użytkowników. Zdalne sterowanie po zalogowaniu na dedykowanej witrynie internetowej umożliwia stały pogląd pracy urządzenia na komputerze bądź smartfonie. Użytkownik może wyświetlić bieżący stan urządzenia, informację o błędach, temperaturze zasilania itp. Pompa ciepła Neoheat została wyposażona w taki sposób, by zagwarantować bezobsługowość systemu grzewczego. Urządzenie na podstawie krzywych pogodowych automatycznie dostosowuje swoją pracę do aktualnych warunków pogodowych, tak by zawsze zapewnić zadaną temperaturę w budynku.

Sterowanie WI-FI

Klasa energetyczna
A+++/A++

Ekonomiczne rozwiązania

Pompa ciepła MONO R290 to urządzenie o wysokiej klasie energetycznej. Posiadając jedną z najwyższych klas energetyczności, pompy ciepła będą tanie w eksploatacji. Dzięki zastosowaniu ekologicznego czynnika chłodniczego R290, stała się pionierem w dziedzinie ekologii. Czynnik ten jest bezwonny i bezbarwny, występuje naturalnie w przyrodzie – bez ingerencji człowieka – dzięki czemu posiada doskonałe właściwości termodynamiczne. Dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu nie wpływa negatywnie na ocieplenie klimatu lub ochronę warstwy ozonowej. Dzięki zastosowaniu czynnika R290, urządzenia pracują bardzo wydajnie oraz ciszej o ponad 10 dB w porównaniu do jednostek typu Split.

Kompatybilna z fotowoltaiką

Instalację z pompą ciepła Neoheat można podłączyć do instalacji z fotowoltaiką, dzięki czemu łatwo zminimalizować rachunki za prąd. Pompa ciepła pozyskuje energię z atmosfery, następnie przekazuje ją do wody w układzie grzewczym. Jednocześnie cały system potrzebuje zaledwie 1 kW energii elektrycznej do wyprodukowania od 3 do 5 kW. Przy instalacji z fotowoltaiką pompa ciepła staje się jednym z najtańszych systemów grzewczych.

Integracja
z fotowoltaiką

Podstawowe parametry

SeriaNeoheat EKO MONO R290
TypNEOHEAT EKO MONO R290 8
+2oC / +35oC (EN 14511) COP**3,54
+2oC / +35oC (EN 14511) Wydajność*kW6,23
-10oC / +55oC6,98
Punkt biwalencyjny Pośrednia temp.°C-7
Roczne zużycie energii Pośrednia temp.kWh2855
Sezonowa efektywność Energetyczna (Eu 811, 813/2013) Klasa%A+++
Sezonowa efektywność Energetyczna (Eu 811, 813/2013) Pośrednia temp.%199,1
Czynnik chłodniczyR290
Poziom mocy akustycznej db(A)dB(A)34/57

Gdzie kupić?

Znajdź Instalatora i kup pompę ciepła z montażem.