NEOHEAT EKO II Plus 9

Pompa ciepła dedykowana do domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz pomieszczeń komercyjnych. Pompa pracuje przez cały rok w trzech trybach: ogrzewanie, chłodzenie i grzanie wody użytkowej. Pompę wyróżnia szeroki zakres temperatury pracy, dzięki czemu nie trzeba martwić się o jej wydajność w trudnych warunkach pogodowych, podczas srogiej zimy. Pompa ciepła Neoheat została wyposażona w grzałkę tacy ociekowej, dzięki czemu nawet przy -25 stopniach C urządzenie pracuje wydajnie.  Neoheat EKO II Plus 9 to urządzenia ekologiczne – są bezemisyjne oraz pracują na czynniku chłodniczym R32, który w mniejszym stopniu oddziałuje na środowisko. W urządzeniu zastosowano podział na strefy, który zapewnił większą elastyczność niezależnego sterowania dwoma obiegami grzewczymi naraz. To szczególnie istotna kwestia przy wciąż popularnym mieszanym systemie ogrzewania budynku (ogrzewanie podłogowe oraz tradycyjne grzejniki).

ZAPYTAJ O PRODUKT
Powietrzna Pompa Ciepła Neoheat EKO II Plus 9:
  • Wbudowany bufor 250 l ze stali nierdzewnej, do przepływowego grzania CWU, wyposażony w anodę magnezową
  • Wbudowana inwerterowa pompa obiegowa Wilo
  • Wbudowana sekwencyjna grzałka 6 kW
  • Zawór bezpieczeństwa 2,5 bar
  • Wbudowany zawór trójdrogowy do rozdziału CWU i CO
  • Sprężarka Mitsubishi
  • Zawór rozprężny Carel
  • Wymiennik GEA/SWEP
  • Sterowanie Copeland
  • Opcja trybu wakacyjnego, cichego oraz trybu nocnego

3 funkcje w 1 urządzeniu!

Pompa ciepła stanowi wydajny system ogrzewania budynku, nawet w okresie zimowym, gdy temperatura spada do -25°C. Dodatkowo przez cały rok służy do podgrzewania wody użytkowej, a w okresie letnim chłodzi pomieszczenia. Jednostka wewnętrzna pompy ciepła wyposażona została w zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 250 l. Urządzenie w dużym stopniu przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji budynku, jak i kosztów konserwacji systemu grzewczego.

Niskie koszty ogrzewania i CWU

Grzejniki
klimakonwektory
ogrzewanie podłogowe

Dostosowane do pracy z różnymi odbiornikami ciepła

Pompa ciepła Neoheat może pracować z różnymi odbiornikami ciepła – grzejnikami, klimakonwektorami, a przede wszystkim z ogrzewaniem podłogowym. Ma możliwość kontroli dwóch obiegów ciepła np. ogrzewania podłogowego i tradycyjnego grzejnikowego, przy jednoczesnym precyzyjnym wysterowaniu temperatury osobno dla każdego z obiegów.

Sterowanie Wi-Fi w standardzie

W pompach ciepła  Neoheat zastosowano wiele rozwiązań, by zapewnić maksymalny komfort użytkowników. Zdalne sterowanie po zalogowaniu na dedykowanej witrynie internetowej umożliwia stały pogląd pracy urządzenia na komputerze bądź smartfonie. Użytkownik może wyświetlić bieżący stan urządzenia, informację o błędach, temperaturze zasilania itp. Pompa ciepła Neoheat została wyposażona w taki sposób, by zagwarantować bezobsługowość systemu grzewczego. Urządzenie na podstawie krzywych pogodowych automatycznie dostosowuje swoją pracę do aktualnych warunków pogodowych, tak by zawsze zapewnić zadaną temperaturę w budynku.

Sterowanie WI-FI

Klasa energetyczna
A+++/A++

Ekonomiczne rozwiązania

Pompa ciepła Neoheat to urządzenie o wysokiej klasie energetycznej. Posiadając jedną z najwyższych klas energetyczności, pompy ciepła będą tanie w eksploatacji.  W naszych pompach ciepła zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który posiada większą sprawność energetyczną, dzięki czemu mniejsza jego ilość zostanie wykorzystana w instalacji chłodniczej, natomiast efektywność urządzenia może wzrosnąć nawet o 10%.

Kompatybilna z fotowoltaiką

Instalację z pompą ciepła Neoheat można podłączyć do instalacji z fotowoltaiką, dzięki czemu łatwo zminimalizować rachunki za prąd. Pompa ciepła pozyskuje energię z atmosfery, następnie przekazuje ją do wody w układzie grzewczym. Jednocześnie cały system potrzebuje zaledwie 1 kW energii elektrycznej do wyprodukowania od 3 do 5 kW. Przy instalacji z fotowoltaiką pompa ciepła staje się jednym z najtańszych systemów grzewczych.

Integracja
z fotowoltaiką

Podstawowe parametry

SeriaNeoheat EKO II Plus
TypNeoheat EKO II Plus 9
+2oC / +35oC (EN 14511) COP**3,87
+2oC / +35oC (EN 14511) Wydajność*kW7,8
-10oC / +55oC6
Punkt biwalencyjny Pośrednia temp.°C-7
Roczne zużycie energii Pośrednia temp.kWh3728
Sezonowa efektywność Energetyczna (Eu 811, 813/2013) Klasa%A+++
Sezonowa efektywność Energetyczna (Eu 811, 813/2013) Pośrednia temp.%186,0
Czynnik chłodniczyR32
Poziom mocy akustycznej db(A)dB(A)44/53

Gdzie kupić?

Znajdź Instalatora i kup pompę ciepła z montażem.