NEOHEAT EKO II 19

Pompa Ciepła Neoheat Eko II to idealne główne źródło ogrzewania dla domów jednorodzinnych. Dodatkowo umożliwia całoroczne podgrzewanie wody użytkowej, oraz wydajne chłodzenie latem. Użytkownik ma możliwość wyboru rodzaju obiegu ciepła – pompa ciepła może współpracować z grzejnikami, ogrzewaniem podłogowym, czy też klimakonwektorami. Możliwe jest łączenie wymienników i ustawianie na nich różnych temperatur. Urządzenie wyposażone jest w dotykowy panel sterujący, który ułatwi programowanie i pozwoli na stałą kontrolę temperatury w domu. Sterownik posiada tryb wakacyjny, umożliwiający zmniejszenie wydajności pracy urządzenia na czas dłuższej nieobecności w budynku. Możliwe jest także automatyczne przełączanie w tryby ogrzewania i chłodzenia. Pompa pracuje na podstawie krzywych pogodowych i to na ich podstawie dostosowuje wydajność pracy by zapewnić zadaną temperaturę w budynku. Pompy ciepła Neoheat są wpisane na Listę ZUM.Urządzenia spełniają wszystkie rygorystyczne warunki techniczne programu dofinansowań Czyste Powietrze! Potwierdzone raportami z badań, po ponownej weryfikacji w związku z zaostrzeniem przepisów. Dzięki czemu nasze urządzenia znajdują się na Liście Zielonych Urządzeń i Materiałów (Lista ZUM) – jedynej oficjalnej bazie urządzeń spełniających wymogi programu dofinansowań.

ZAPYTAJ O PRODUKT
Charakterystyka powietrznej pompy ciepła Neoheat EKO II 19:
  • Wbudowana pompa obiegowa
  • Wbudowany zawór trójdrogowy do rozdziału CWU i CO
  • Możliwość sterowania dwoma obiegami ciepła – np. ogrzewanie podłogowe i tradycyjne grzejnikowe, z możliwością precyzyjnego ustawienia temperatury osobno na każdy z nich
  • Dotykowy panel sterujący – intuicyjna obsługa w języku polskim
  • Opcja trybu wakacyjnego, cichego oraz trybu nocnego

3 funkcje w 1 urządzeniu!

Pompa ciepła stanowi wydajny system ogrzewania budynku, nawet w okresie zimowym, gdy temperatura spada do -25°C. Dodatkowo przez cały rok służy do podgrzewania wody użytkowej, a w okresie letnim chłodzi pomieszczenia. Urządzenie w dużym stopniu przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji budynku, jak i kosztów konserwacji systemu grzewczego.

Niskie koszty ogrzewania i CWU

Grzejniki
klimakonwektory
ogrzewanie podłogowe

Dostosowane do pracy z różnymi odbiornikami ciepła

Pompa ciepła Neoheat może pracować z różnymi odbiornikami ciepła – grzejnikami, klimakonwektorami, a przede wszystkim z ogrzewaniem podłogowym. Ma możliwość kontroli dwóch obiegów ciepła np. ogrzewania podłogowego i tradycyjnego grzejnikowego, przy jednoczesnym precyzyjnym wysterowaniu temperatury osobno dla każdego z obiegów.

Sterowanie Wi-Fi w standardzie

W pompach ciepła  Neoheat zastosowano wiele rozwiązań, by zapewnić maksymalny komfort użytkowników. Zdalne sterowanie po zalogowaniu na dedykowanej witrynie internetowej umożliwia stały pogląd pracy urządzenia na komputerze bądź smartfonie. Użytkownik może wyświetlić bieżący stan urządzenia, informację o błędach, temperaturze zasilania itp. Pompa ciepła Neoheat została wyposażona w taki sposób, by zagwarantować bezobsługowość systemu grzewczego. Urządzenie na podstawie krzywych pogodowych automatycznie dostosowuje swoją pracę do aktualnych warunków pogodowych, tak by zawsze zapewnić zadaną temperaturę w budynku.

Sterowanie WI-FI

Klasa energetyczna
A++/A+

Ekonomiczne rozwiązania

Pompa ciepła Neoheat to urządzenie o wysokiej klasie energetycznej. Posiadając jedną z najwyższych klas energetyczności, pompy ciepła będą tanie w eksploatacji.  W naszych pompach ciepła zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który posiada większą sprawność energetyczną, dzięki czemu mniejsza jego ilość zostanie wykorzystana w instalacji chłodniczej, natomiast efektywność urządzenia może wzrosnąć nawet o 10%.

Kompatybilna z fotowoltaiką

Instalację z pompą ciepła Neoheat można podłączyć do instalacji z fotowoltaiką, dzięki czemu łatwo zminimalizować rachunki za prąd. Pompa ciepła pozyskuje energię z atmosfery, następnie przekazuje ją do wody w układzie grzewczym. Jednocześnie cały system potrzebuje zaledwie 1 kW energii elektrycznej do wyprodukowania od 3 do 5 kW. Przy instalacji z fotowoltaiką pompa ciepła staje się jednym z najtańszych systemów grzewczych.

Integracja
z fotowoltaiką

Podstawowe parametry

SeriaNeoheat EKO
TypNeoheat EKO II 19
+2oC / +35oC (EN 14511) COP**3,99
+2oC / +35oC (EN 14511) Wydajność*kW16,2
-10oC / +55oC16
Punkt biwalencyjny Pośrednia temp.°C-6
Roczne zużycie energii Pośrednia temp.kWh7750
Sezonowa efektywność Energetyczna (Eu 811, 813/2013) Klasa%A++
Sezonowa efektywność Energetyczna (Eu 811, 813/2013) Pośrednia temp.%190,5
Czynnik chłodniczyR32
Poziom mocy akustycznej db(A)dB(A)44/61

Gdzie kupić?

Znajdź Instalatora i kup pompę ciepła z montażem.